Jak vyrábíme snubní prsteny 

Na výrobu snubních prstenů používáme kvalitní a puncovním úřadem schválené zlaté slitiny.

Snubní a zásnubní prsteny vyrábíme ze 14karátového zlata. Na přání vám však prstýnky vyrobíme i z 18karátového zlata či platiny (PT/950).

Snubní a zásnubní prsteny vyrábíme vždy na zakázku a modely z nabídky vám rádi upravíme podle přání. Vyberete si třeba jinou barvu zlata, povrchovou úpravu (mat či lesk) nebo přidáme či ubereme kamínky. Anebo nám ukážete váš vlastní návrh a necháme vyrobit jedinečný prstýnek podle vás. 

Všechny naše modely snubních prstenů mají tzv. zaoblený vnitřní profil – vnitřní plocha prstenu není úplně rovná. Prsteny díky tomu po prstu lépe „sklouznou“ a nasazování i sundavání je pohodlnější. Na přání lze ale profil upravit. 

Prsteny z různých barev zlata vyrábíme lisováním pod přesně stanovenou teplotou a vysokým tlakem. Díky tomu je linie spoje přesná a v prstenu nevzniknou prasklinky nebo nevzhledné dírky. Tyto nedostatky způsobuje použití zastaralé technologie letování, kterou nepoužíváme.

Prsteny osazujeme kameny ručně

Prsteny osazujeme přírodními kameny (diamanty) i synteticky vyrobenými (zirkony). Pro snubní či zásnubní prsteny jsou nejčastější volbou diamanty s briliantovým brusem. Pokud si vyberete prsten osazený diamantem, obdržíte osvědčení o pravosti a kvalitě přírodního kamene.

Přesné umístění kamenů zajišťuje stroj, který vyměří vzdálenost a vytvoří dírky. Poté zlatníci prsten kameny ručně osazují (tzv. fasování kamenů).